"Planuj i kontroluj stany magazynowe"- przedstawiamy kolejny moduł: Magazyn.

Program Faktura Expert® oprócz przewodniej funkcji wystawiania dokumentów sprzedażowych, pozwala także na rozbudowę o dodatkowe moduły, zawarte w dwóch pakietach do wyboru. Wszystkie moduły współpracują ze sobą, tworząc w pełni zautomatyzowaną całość.

Moduł Magazyn jest dostępny w pakiecie Faktura Expert® PLUS i Faktura Expert® PREMIUM.

Masz już dość ręcznego przeliczania stanu twoich towarów. Gubisz się w gąszczu dokumentów magazynowych? Przeraża cię wyliczanie inwentaryzacji, a potrzebujesz na „już” wiedzieć, ile zostało na magazynie towaru?

Jeśli jesteś posiadaczem programu Faktura Expert, to nic prostszego!Rozszerz go o dodatkowy moduł Magazyn. Jest on przeznaczony dla firm, które obracają towarem zgromadzonym w jednym magazynieasortyment nie przekracza 5000 pozycji. Masz wtedy pewność, że wykorzystasz w pełni możliwości programu, przy zachowaniu jego wydajności na odpowiednim poziomie. Nie oznacza to jednak żadnego limitu po przekroczeniu którego program nie pozwoli wpisać kolejnej pozycji. Masz zupełną dowolność w definiowaniu listy produktów w magazynie!

Różne wersja magazynu.

W zależności od potrzeb masz do wyboru dwie wersje magazynu:

  • rozbudowany: „magazyn z: PZ, PW, WZ, WW”
  • uproszczony: „magazyn bez: PZ, PW, WZ, WW”

Zamiast zakładek obrazujących poszczególne dokumenty magazynowe, będziesz miał po prostu „sprzedaż” i „przyjęcia na magazyn”. Nie będziesz się musiał więc zastanawiać do czego służą poszczególne skróty, jeżeli Twoja polityka rachunkowości nie wymaga stosowania dokumentów magazynowych. Dostosujesz wygląd programu do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Liczy się wygoda i komfort pracy. Jeżeli z kolei wiesz, że będziesz potrzebował sporządzać wydruki przyjęć i wydań zewnętrznych lub wewnętrznych, bez problemu możesz przełączyć się na właściwą opcję i szybko i sprawnie przeprowadzić proces ich wypełniania.

Łatwe wyszukiwanie

Bez problemu będziesz mógł znaleźć dany towar lub usługę po jej nazwie, indeksie towarowym, grupie, czy danej cesze. Bazę towarów wykorzystasz nie tylko podczas sporządzania wydań, ale i podczas samego przyjęcia towaru. Nie tracisz czasu na wpisywanie od nowa danego produktu. Wybierasz z listy wprowadzonych wcześniej i gotowe!

Równie szybko wskażesz kontrahenta, wyszukasz go w bazie po nazwie lub numerze NIP. Z drugiej strony, ułatwi on nam także fizyczne wyszukanie towaru w pomieszczeniu magazynowym, bowiem dzięki Słownikowi towarów, w którym zapiszesz informacje o umiejscowieniu danego towaru, np. nr regału i półki, łatwo uzyskasz informację, gdzie on znajduje się i bez problemu odnajdziesz go w gąszczu magazynowych półek. Zyska na tym sama obsługa magazynu, skrócisz czas realizacji zamówienia i zyskasz zadowolenie klienta końcowego lub stałego odbiorcy. Bez błędów i na czas to dziś bowiem podstawa handlu.

Metoda wyjścia z magazynu dopasowana do potrzeb

Pobieranie z magazynu może odbywać się albo metodą FIFO ("pierwsze przyszło / pierwsze wyszło") lub też sam decydujesz, z której dostawy sprzedasz dany towar, wszystko dzięki pełnej dowolności wyboru dostawy. Dzięki temu sam zadecydujesz o kolejności wyprzedaży towaru znajdującego się na magazynie, np. czy najpierw ma wyjść towar, który najdłużej zalega, czy też ten, który miał największą kwotę zakupu.

Łatwe fakturowanie

Zaoszczędzisz też czas podczas samej procedury sprzedaży, gdy chcesz wydrukować fakturę. Nie musisz od nowa wprowadzać towaru do dokumentu sprzedaży, jeżeli sporządziłeś już WZ-tkę, wystarczy, że skorzystasz z opcji „Dopisz do faktury”. Możesz albo dopisać pozycje do istniejącego już w zakładce Fakturowanie asortymentu lub skasować go, zastępując nowym, który właśnie przesyłasz. Możliwość wielokrotnego dopisania asortymentu do faktury, wykorzystasz np. w przypadku, gdy będziesz chcieć scalić kilka dokumentów magazynowych WZ w jedną fakturę. Wystarczy tylko chwila, by stając na odpowiednim wpisie przesłać go do fakturowania. Masz już wskazanego kontrahenta i datę wystawienia i zakończenia dostawy, wystarczy dopisać formę zapłaty i wydrukować fakturę lub wysłać mailem do klienta. Szybko i sprawnie! Nieprawda?

Stan magazynu

Potrzebujesz od razu wiedzieć, ile masz jeszcze danego towaru na magazynie? Nic prostszego, przejdź na zakładkę „Stan magazynu” i wyszukaj go. Masz do dyspozycji liczne filtry, dzięki którym łatwo i przede wszystkim szybko będziesz mógł śledzić jego stan na magazynie. Możesz przeszukać po rodzaju asortymentu, według jakiejś określonej cechy czy grupy towarów. Stała kontrola stanów pozwoli Ci wyeliminować sytuację, gdy zabraknie Ci towaru, a pojawi się klient chętny do jego zakupu. Będziesz mógł zawczasu go zamówić i zawsze mieć pewność, że posiadasz na stanie te minimum, wymagane do zapewnienia stabilizacji sprzedaży. Z drugiej strony efektywniej wykorzystasz samą powierzchnię magazynową, będziesz wiedzieć, jaki stan towaru zalega od dłuższego czasu i dokonasz stosownych przemieszczeń towarowych, by jak najbardziej ergonomicznie zorganizować pracę działu magazynowego.

Pomoc w spisie z natury

Przepisy podatkowe nakazują podatnikowi przeprowadzenie inwentaryzacji i wyliczenie różnic remanentowych. W programie istnieje więc możliwość wydrukowania zestawień asortymentu, tzw. spisów inwentaryzacyjnych. Jeżeli zajdzie potrzeba sporządzenie spisu z natury, wydrukujesz protokół inwentaryzacji, w którym znajdziesz już listę wszystkich wprowadzonych na magazyn towarów wraz z ich cenami, pozostanie wpisać tylko rzeczywistą ilość zgodną z wyliczeniami komisji inwentaryzacyjnej.

Sporządzisz sumaryczne zestawienia

Dodatkowy moduł „Magazyn” pozwala Tobie tworzyć różnego rodzaju zestawienia. Możesz wyodrębnić przyjęcia według dostawców lub według towarów/ usługi w określonym przedziale czasowym. Tak samo w przypadku wydań. Wykorzystasz je do poznania specyfiki zamówień danego kontrahenta, dzięki czemu zyskasz cenne informacje o wielkości jego sprzedaży, o towarach, jakie najchętniej kupuje. Uzyskane informację będziesz mógł wykorzystać do planowanych kampanii marketingowych, czy też sprzedażowych. Natomiast znajomość specyfiki zamówień towarów i dostawców, przyczyni się do lepszego zaplanowania procesu zamówień i wyboru najtańszego dostawcy danego towaru.

Szybkie wdrożenie nowego pracownika

Program Faktura Expert® jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, przez co nowy pracownik szybko i bez problemu będzie mógł wdrożyć się w jego obsługę. Sprzyja temu również jego przejrzysty interfejs. Dodatkowo, przy aktywnym pakiecie opieki serwisowej, zawsze możesz skorzystać z pomocy działu obsługi klienta, który w razie potrzeby udzieli pomocy merytorycznej i technicznej.

Dzięki planowaniu i stałej kontroli stanów magazynowych optymalnie wykorzystasz potencjał Twojej firmy i wyeliminujesz niepotrzebne koszty zamówień, czy też zatory magazynowe. Usprawnisz tym samym sam proces realizacji zamówienia, od wystawienia dokumentu magazynowego, po sporządzenie faktury vat, aż po same wydanie towaru odbiorcy. Cały proces spedycji będzie sprawniejszy, a zaoszczędzony czas, będziesz mógł poświęcić innym czynnościom związanym z prowadzeniem firmy. Osiągniesz więc nie tylko porządek w dokumentach i magazynie, ale także znacznie poprawisz komfort swojej pracy!

Dlatego już dziś nie wahaj się i pozwól odciążyć Cię od niepotrzebnych czynności, tak byś mógł poświęcić swój cenny czas na właściwe działania w twojej firmie! Moduł dostępny w ramach pakietu Faktura Expert® PLUS.

Moduł Magazyn jest dostępny w pakiecie Faktura Expert® PLUS i Faktura Expert® PREMIUM.